Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Hey.lt - Interneto 
reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai
 

Kontrastai Nr 4

Spausdinti El. paštas
Likimo ženklai
 
Susitvarkyti gyvenimą galima valdant savo kvėpavimą
Likimo ženklai
 
Susitvarkyti gyvenimą galima valdant savo kvėpavimą
Audronė POCIUTĖ
 
Mažytė parduotuvytė „Arbatos magija“ Vilniuje – tik slenkstis į įvairiausių ezoterinių ieškojimų pasaulį. Už parduotuvės – kiti kambariukai, kuriuose beveik kasdien vyksta įvairiausios paskaitos, pasitelkiant į pagalbą vienus ar kitus metodus, kaip surasti save ir padaryti savo gyvenimą harmoningą. Asociacijos „Visas pasaulis manyje“ įkūrėjas Marius Daugelavičius čia veda kvėpavimo seminarus. Pasak jo, kvėpavimas yra priemonė, kurios pagalba gali susikurti tokį gyvenimą, kokio tu nori.
 
Kvėpavimo fazės
„Kvėpavimas susideda iš keturių fazių – įkvėpimo, iškvėpimo, pauzės įkvėpus ir pauzės iškvėpus, - pasakoja Marius. - Kiekviena fazė išryškina žmoguje skirtingas savybes, talentus, sugebėjimus. Akcentuodamas kurią nors vieną fazę, jis padeda skleistis vienoms ar kitoms savybėms galimybėms, įvykiams.“
Įkvėpimas – tai simbolinė kažko pradžia. Kai žmogus akcentuoja įkvėpimą, jam atsiranda galimybė pradėti. Pradėti bet ką – pažintį, darbą, žingsnį. Iškvėpimas – tai pabaiga. Ši fazė siejasi su tikslo pasiekimu, valia, atsakomybe. Koncentruodamasis į iškvėpimą žmogus įgauna sugebėjimą užbaigti, ką pradėjo.
Pauzė įkvėpus padeda mėgautis tuo, ką žmogus turi. „Simboliškai galima sakyti, kad žmogus įkvepia pasaulį, materiją, žmones, įvykius, gyvybę, - sako kvėpavimo meistras. – Įkvepiu ir  mėgaujuosi tuo, ką turiu. Žmonės, kurie išlaiko pauzę įkvėpę turi daugiau galimybių veikti materialiame pasaulyje. Išlaikantys šią pauzę stiprūs fiziškai, sveiki. Kai žmogus pailgina pauzę po įkvėpimo, jo gyvenime atsiranda daugiau materijos: daugiau įykių, pinigų, daiktų, galimybių, kontakto su kūnu, pojūčių.“
Kuo daugiau akcentuojamos pauzės po iškvėpimo, tuo daugiau žmogus gali suvokti, apmąstyti, įsigilinti, prisiminti, kurti, atlikti kitus mentalinius procesus. „Kas yra šaudęs, žino, kad taikantis oras iškvepiamas ir sulaikomas. Tai padeda susikoncentruoti“, - aiškina Marius.
 
Kvėpavimą galima reguliuoti
Kvėpavimo meistras įsitikinęs, kad kvėpuoti galima sąmoningai. Išmokti kvėpuoti kažkaip kitaip nei tu kvėpuoji nėra tikslas. Tačiau, Mariaus teigimu, atitinkamai kvėpuodamas žmogus gali vienaip ar kitaip pakreipti savo gyvenimą. „Tikslas yra pasiekti gyvenime harmoniją  - kad šeima būtų darni, kad užtektų šilumos, meilės, artumo, kad mano darbas atskleistų mano galimybes, kad po darbo dienos nepareičiau su svajone griūti ir daugiau neatsikelti, kad darbas duotų man jėgų, kad aš sugebėčiau suvokti save, kad aš galėčiau kontaktuoti su išoriniu pasauliu, gamta, “- teigia M. Daugelavičius.
Jo įsitikinimu, kvėpavimas – tik vienas iš metodų, kaip viso to galima pasiekti. Tačiau labai efektyvus: „Žinau begalę žmonių, kurie pakeitė savo kvėpavimo fazes ir jų gyvenimas natūraliai, savaime pasikeitė. Aš pats visa tai esu išbandęs.“
 „Kai aš pastebiu, kad man trūksta kažkokių savybių, pradedu akcentuoti kažkurią fazę, - pasakoja Marius. - Jei man reikia veikti kažką dinamiško, pradedu kvėpuoti be pauzių. Tada atsiranda daugiau įvykių, galimybių. Jei reikia apmąstyti, akcentuoju pauzę po iškvėpimo. Tada viskas nurimsta, atsiranda minčių aiškumas. Organizacija „Visas pasaulis manyje“, mano šeima, darbas, sveikata ir visa kita atsirado po to, kai pradėjau domėtis kvėpavimo metodais,“ – teigia jis.
 
Kvėpavimo reikia mokytis
Kvėpavimo meistras neneigia: kvėpavimo reikia mokytis kaip ir bet kurios profesijos ar kalbos:  „Vienas dalykas, kada žmogus kvėpuoja  automatiškai, kitas – kada pradeda tai valdyti sąmoningai. Atsiveria visiškai kitos galimybės.“
Kvėpavimas, kuriuo žmogus kvėpuoja natūraliai, pasak jo, yra dabartinio žmogaus gyvenimo - jo įpročių, galimybių, šeimos, pomėgių, darbo - ekvivalentas. Jei žmogų visa tai tenkina – jei jis turi pakankamai draugų, sveikatos, galimybių pinigų, laimingai gyvena, vadinasi, tas kvėpavimas, kuriuo jis kvėpuoja, jam yra visiškai tinkamas. Bet jei jam kažkurios dalies gyvenime trūksta - jei žmogus yra silpnos sveikatos arba nepajėgia iki galo užbaigti pradėto darbo, jei negali sugalvoti kažko kardinaliai naujo ir dėl to blaškosi, pakliūdamas vis iš naujo į tą pačią situaciją, kartojais tie patys įvykai, pasiūlymai, blogi santykiai šeimoje, žmogus nesupranta pats savęs – padėti sau galima keičiant kvėpavimą. 
 
„Žaidimai erdvėmis“
Pasaulyje yra begalė kvėpavimo metodų. Vienas iš labiausiai šiandieninę visuomenę intriguojančių - rebefingas. Išvertus iš anglų kalbos „rebearth“ reiškia „gimti iš naujo“. Rebefingas – savo gimimo prisiminimas ir išgyvenimas iš naujo. „Rebefingo pagalba, žmogus gali grįžti į savo praeitį ir ją „pakeisti“ naujai įsisąmonindamas, - teigia Marius. – Ne vienam tai padeda išspręsti dabartines problemas.“
Kiekvienas kvėpaminas, pasak kvėpavimo meistro, - duoda kažkokį unikalų poveikį. Vieno tesingiausio ir nepakartojamo nėra. Tiesiog skirtingais gyvenimo atvejais galima taikyti skirtingus gyvenimo būdus.
Visų kvėpavimo metodų esmė – žaidimas keturiomis fazėmis: įkvėpimu, iškvėpimu ir pauzėmis tarp jų.
„Nėra nė vienos religijos, kurioje nebūtų paliečiams kvėpavimas. Netgi  krikščionybėje sakoma, kad bet koks kvėpavimas šlovina Viešpatį. Kvėpavimo metodų yra ir budizme, ir induizme. Kvėpavimas akcentuojamas ir bet kuriame sporte,“ - teigia Marius.  Tačiau labiausiai į kvėpavimo reikšmę įsigilinta 1995 m. įkurtoje mokslininko , psichologo S. Strekalovo mokykloje „ Žaidimai erdvėmis“. Ja remiasi Marius savo seminaruose, įsitikinęs, kad ši sistema puikiai tinka XXI a. žmogui.


All rights reserved © Visas pasaulis 2024