Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Hey.lt - Interneto 
reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai
 

Būrėja

Spausdinti El. paštas
Žaidimas erdvėmis
Žaidimas erdvėmis
 
Asmeninės  transformacijos praktikos kardinaliai pakeitė Mariaus Daugelavičiaus gyvenimą. Prieš devynerius metus jis gyveno Rokiškyje ir dirbo pieno fabrike sūriu meistru, dažnai sirgdavo, be priežasties liūdėdavo. Tačiau susitikus Sergejų Strekalovą – gydytoją genetiką, kuris kadaise vadovavo Peterburge „Pakeistos sąmonės būsenų tyrimo“ laboratorijai, Mariaus gyvenimas pamažu ėmė keistis . Sergejus Strekalovas tyrinėjo dvasinės transformacijos ir meditacijos būsenas, kvėpavimo technikas. Kai užsidarė laboratorija, Strekalovas , sukaupęs žinių bagažą pats ėmė vesti seminarus ir dalintis savo išmintimi, sukūrė asmenybės ir dvasios ugdymo mokyklą „Žaidimai erdvėmis“, visuomeninį judėjimą „Visas Pasaulis“ . Marius tapo jo asmeniniu mokiniu. Mokykla „Žaidimai erdvėmis“ tyrinėja žmogaus esmę, suteikia savęs ir tuo pačiu gyvenimo valdymo metodus.
„Viskas priklauso nuo mūsų“, sako Marius. Jeigu intensyviai užsiimi dvasinėmis praktikomis, transformacija įvyksta per nepilnus trejus metus.
Mariaus gyvenime įvyko daug pasikeitimų: jis vedė, persikėlė gyventi į Vilnių, įkūrė kartu su broliu“Arbatos magiją“ arbatinę Vilniuje, tapo mokyklos „Žaidimas erdvėmis“ Vilniuje vadovu, įkūrė asociaciją „Visas Pasaulis manyje“.
Ko moko mokykla „Žaidimas erdvėmis“?
Visas pasaulis – begalinė erdvė, susidedanti iš mažesnių erdvių. Tos erdvės santykiauja vienos su kitomis. Kiekviena jų susideda iš trijų parametrų:
1)      informacijos: minties, idėjos, tikslo, paskirties;
2)      energijos: jėgos, sukuriančios erdvę, kurioje materializuojasi idėja,
3)      materija – forma.
Kiekvienas reiškinys ir įvykis turi šiuos parametrus. Tačiau šiais laikais žmonės orientuojasi į materiją, formą, kartais dar prisimenama idėja, bet visiškai pamirštama energija.
Žmogus tobulai atkartoja šiuos parametrus, pasaulio sandarą. Norint žaisti erdvėmis ar tiesiog realizuoti save gyvenime būtina turėti kontaktą su savo informacija ( mintimis, įsitikinimais, tikslais), energija( emocijomis , jausmais ir norais) bei materija ( kūnu ir poelgiais). Ši sistema moko kaip keliauti per pasaulį, per gyvenimą įeinant į kontaktą su savimi ir aplinkiniu pasauliu
Kas yra energija?
Energija žmoguje– tai jausmai, emocijos ir norai. Žmogus transformuoja neutralią energiją ir nukreipia ją į veiksmą. Emocijos betarpiškai susijusios su mintimi. Norai – tai energija, nukreipta į veiksmą.
Žmonės savo įpročių ir proto filtrų vergai, kaip jūs padedate pakeisti įpročius?
Pati inertiškiausia žmogaus dalis- jo kūnas, jame kaip įspaudai lieka įpročiai ir išbandyti metodai, kūnas automatiškai susiranda patogią, įprastą padėtį, todėl pirma užduotis – pradėti dirbti su savo kūnu. Vyksta meditacijos su ego ir antiego.
Kas yra ego ir jo antipodas?
Ego – tai taisyklių, įstatymų rinkinys, kuriais vadovaujamės gyvenime. Kiekvienas žmogus turi savo įstatymų rinkinį, susijusį su maistu, drabužiais, elgesiu, seksu ir t.t.
Antiego – tai ko niekada nedarome, dar tai vadinama žmogaus šešėliu
Pirmos pakopos seminare vyksta pagrindinis darbas su antiego. Žmogus surašo savo savybes: 100 ar 200. Ką jis mėgsta, savo būdo bruožus, kaip save įsivaizduoja.
Antiego – priešingos savybės. Ir visą savaitę seminaro dalyviai koncentruojasi į tai, ko jie paprastai nedaro, tampa kitokiais.
Tarkime direktorius tampa valytoja. Tuomet kūnas realiai įgyja tą patyrimą ir atsiranda galimybė gyvenime pasielgti kitaip, išnyksta problemos, kurias sukelia mūsų įpročiai.
Koks galutinis jūsų mokymo tikslas?
Surinkti savyje Visą Pasaulį- integruojant savyje ir teigiamas savybes ir šešėlinę, paneigtąją pusę. Mokykla suteikia įrankius, metodus, kuriuos būtų galima pritaikyti gyvenime, 4 pagrindinėse erdvėse.
Kokios tos erdvės?
Šeima – sritis, kurioje žmonės ilsisi, pasisemia jėgų, mokosi meilės
Darbas – savęs ir savo sugebėjimų realizacija,
Vidinis pasaulis – mano mintys, jausmai, norai, kūnas
Išorinis pasaulis – visuomenė, gamta.
Kai žmogus pradeda koncentruotis į šias erdves – jos padeda žmogui tobulėti. Jeigu koncentruojamasi tik į save, tuomet likusios trys dalys pradeda trukdyti. Todėl svarbu kreipti dėmesį ir dalintis savimi, savo patirtimi ir geranoriškumu kitose sferose. Sutarti su šeimos nariais, rodyti dėmesį, dalintis darbais, dirbti sociume ir palaikyti gamtos ekologiją. Tai yra pagrindinis visuomeninio judėjimo „Visas Pasaulis“ ( kurio dalis yra mokykla “Žaidimai erdvėmis“) tikslas – pagalba žmogui kuriant savo šeimą, darbą, išorinį pasaulį ir save patį. Kaip tai daroma galima susipažinti interneto puslapyje www.visaspasaulis.lt  Begalinė kelionė šiose keturiose erdvėse ir yra Visas Pasaulis
Sapnai – žmogaus pasąmonės dalis, ar skiriate dėmesio sapnams?
Sapnuose reiškiasi mūsų šešėlinė pusė, tai kontaktas su savo vidiniu pasauliu. Kaip buvo minėta, jog norint tapti pilnatvišku, reikalingas kontaktas su savo šešėline puse, tiesiog būtina ją pažinti. Juk vienas iš pasaulio principų – poliariškumas, o sapnai mūsų šešėlinė dalis.
Kokias priemones naudojate dvasiniam pažinimui?
Savistabą. Mokomės patys iš savęs, iš situacijų. Tiesiog žmogus mokosi stebėti, kas vyksta, kai jis kalba, kai tyli, kai medituoja, kai dirba darbe, kai ilsisi šeimoje.  Svarbiausias mokyklos uždavinys- orientuoti žmones į savo gyvenimo kūrimą, koncentruotis į realius pokyčius. Mes neskatiname jokių kosminių kelionių be kūno ir panašių dalykų. Mūsų darbas – konkretus gyvenimo transformavimas į šviesiąją pusę.
Svarbiausi transformacijos kriterijai – šiluma ir palaikymas šeimoje, sėkmė darbe ir visuomeniniame gyvenime, kontaktas su savimi pačiu, elementari sveikata ir talentų realizacija. Šios sritys ima žmogui padėti, jeigu jis padeda joms.
Koks jūsų mokyklos moralės kodeksas?
Koncentruojamės į kūrimą, skatiname nenaudoti savo sugebėjimų vien savanaudiškais tikslais. Jeigu žmogus sąmoningas, jis negriaus savo šeimos oazės, darbe nepiktnaudžiaus savo padėtimi, nevogs, su visuomene nekovos, gamtos neterš. Mes renkamės kūrimą, ne griovimą. Juk energija gaunama tik dviem būdais : arba kuriant arba griaunant. Todėl svarbu apsispręsti būtent kurti, o ne griauti savo gyvenimą, savo šeimą, savo darbą ir pasaulį aplink save.
 
 
Rita Banienė


All rights reserved © Visas pasaulis 2024