Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Hey.lt - Interneto 
reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai
 

www.grozis.net

Spausdinti El. paštas
Nori pažinti kitą kultūrą ? Nebūtina keliauti toli

Nori pažinti kitą kultūrą? Nebūtina keliauti toli...

Arbatos gėrimo ceremonija
Puodelis karšto vandens ir jame pamirkytas pakelis arbatžolių – taip mes kasdien ruošiame arbatą. Na dar pagal skonį cukrumi pagardiname. Tačiau tikra arbatos gėrimo ceremonija yra žymiai sudėtingesnė ir įspūdingesnė nei gali atrodyti nė karto to nebandžiusiems. Kad patys iš arti prisilietume prie senųjų arbatos gėrimo tradicijų, apsilankėme kultūrinių tradicijų centre "Visas pasaulis" (Šermukšnių g 2, Vilnius).

Kinų arbatos gėrimo ceremonija

Vos pamačius paruoštus miniatiūrinius puodelius, pasidarė keista: ką gi mes čia darysime dvi valandas? Juk namie penkis kartus didesnį puodelį per penkiolika minučių išgeri lyg ir labai neskubėdamas. Tačiau ceremonijos vadovė nuramino, kad ką veikti tikrai bus. Ir ji buvo teisi. Atėjęs į arbatos gėrimo ceremoniją ne tik paragauji kolekcinės arbatos, pamatai, kaip ji ruošiama, bet ir sužinai jos istoriją, pabendrauji kartu su tavimi esančiais. Jaukiai susėdę ratu ant mažyčių pagalvėlių stebėjome, kaip ant gyvos ugnies verdamas arbatos meistro parinktas šaltinio vanduo. Pasirodo, kad tinkamai paruoštum arbatą, netgi akimirka, kada reikia nukelti vandenį nuo ugnies, labai svarbi. O kur dar ypatingų indų parinkimas, atmosferos sukūrimas ir, žinoma, pati arbata. Tokios arbatos, deja, nerasime jokiame prekybos centre, nes ji specialiai atvežama iš Kinijos, kur auginama tik kalnuose ir gaminama rankomis pagal senąsias technologijas.

Arbata – tai ne tik skonis, bet ir kvapasArbatos gėrimo ceremonija

Kinų arbatos ceremonijoje kiekvienas dalyvis gauna po du puodelius: vienas – ragavimui, kitas – aromatui. Įdomiausia, kad kiekvieno žmogaus aromato puodelio kvapas skirtingas, todėl tai tarsi dar vienas būdas artimiau pažinti aplink mus esančius žmones. Be to, kiekvieną kartą prieš iš naujo užpilant vandens ant arbatžolių, visi stebėjome kaip keičiasi jų kvapas. Neįtikėtina, bet kiekvieną kartą jis buvo vis kitoks!

Pažink pasaulį aplink save

Arbatos gėrimas – tai tik vienas iš kultūrinių tradicijų centro "Visas pasaulis" siūlomų pasaulio pažinimo būdų. Juk nebūtina keliauti į tolimus kraštus, kai dalelę jų galime rasti čia. Mokyklos "Žaidimai erdvėmis" Lietuvoje vadovas Marius Daugelavičius parodė mums vadinamuosius "Ciguno" pratimus, kuriais pažadinama kiekvieno mūsų kūne esanti energija ir nukreipiama visai kitomis nei įprasta kryptimis. Atrodo, beveik nieko nedarai, o jau po kelių minučių netgi keliai pradeda linkti. Gaila, tačiau neįmanoma per vieną vakarą išbandyti visų šiame centre siūlomų dalykų: tai ir matės gėrimas, taikos pypkės rūkymas, pilvo šokio, siuvinėjimo karoliukais mokymasis ir daugybė kitos įdomios veiklos, visko net neišvardinsi.

Tad jei Tave domina kitos kultūros, nori sužinoti, ką naudingo, ar tiesiog šauniai praleisti laiką su gera draugų kompanija užsuk į "Visą pasaulį" (Šermukšnių g 2 , Vilnius). Galbūt tai taps naujų Tavo gyvenimo atradimų pradžia!


All rights reserved © Visas pasaulis 2024