Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Hey.lt - Interneto 
reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai
 

Anykšta 2008.04.10

Spausdinti El. paštas

Į susitikimą „su savimi“ kviečia Sergėjus Strekalovas

Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta žymus gydytojas, psichologas ir mokslininkas, visuomeninio judėjimo "Visas Pasaulis" įkūrėjas ir mokyklos "Žaidimai Erdvėmis" autorius Sergėjus Strekalovas. Balandžio 15 dieną, antradienį S.Srekalovas Anykščių koplyčioje susitiks su anykštėnais. Žinoma visuomenės veikėja, anykštėnė Svetlana Smertjeva svečią vadina „tikru meistru“, o susitikimą su S.Strekalovu - „susitikimu su savimi“.

„Žaidimai erdvėmis“- suvokti vientisą pasaulį

Kaip skelbiama judėjimo „Visas pasaulis“ tinklalapyje, sistema „Žaidimai erdvėmis“ – naujas žvilgsnis į pasaulį ir žmogų , tai kartu ir filosofinė ir praktinė sistema. Kaip filosofinė sistema ji duoda suvokimo apie pasaulį ir žmogaus vietą jame bei suteikia galimybę sąmoningai pasirinkti gyvenimo tikslus. Kaip praktinė sistema ji suteikia metodus ir instrumentus pasirinktų tikslų pasiekimui. Pagal šią sistemą mūsų pasaulis – daugialypis kūrinys, kuris dalijasi į begalinį kiekį savarankiškų, tačiau tarpusavyje susijusių erdvių . Visos erdvės sudarytos pagal tą patį įstatymą – kiekviena susideda iš trijų faktorių kombinacijos: informacijos (idėjos , prasmės, paskirties), energijos (jėgos) ir materijos (formos), kurie yra apjungti ir persmelkti ketvirta koordinate , kuri visose kultūrose ir dvasinėse tradicijose vadinama dvasia.
Už kiekvieno pasaulio aprašymo slypi realios Erdvės. Kiek visatoje egzistuoja šalių, miestų, žmonių, medžių, kalnų, namų, daiktų, įvykių, ir t.t. tiek yra ir Erdvių. Šiose erdvėse galima gyventi, galima jas tyrinėti bei aprašinėti.
Paprastai žmonės suvokia tik materialųjį jį supančių erdvių aspektą, neturėdami kontakto su energetiniais ir informaciniais aspektais. Paprasčiausiai to niekas nemoko, todėl susiklosto iliuzinis pasaulio suvokimas. Sistema „Žaidimai erdvėmis“ suteikia vientiso pasaulio suvokimo įgūdžius , kontaktą su visais trim pasaulio aspektais. Įeidamas į kontaktą su informaciniais, energetiniais ir materialiaisiais aplinkinių erdvių (objektų, įvykių, reiškinių) aspektais žmogus turi galimybę pažinti ir dvasinį aspektą.
„Žmogaus kelio esmė – įeiti į kontaktą su kuo didesniu erdvių kiekiu, nes pasaulis, kaip vientisa būtybė, stengiasi save pažinti ir aprašyti (...). Gyvenimo būdas yra suformuojamas įsitikinimų, kurie pereina į tikėjimą, kad „viskas yra taip, nes kitaip būti ir negali“ , kuris ir yra vadinamas žmogaus pasaulėžiūra. Šie įsitikinimai ir tikėjimas didžiąja dalimi ateina iš mūsų vaikystės ir nulemia žmogaus pomėgius ir įpročius, bei charakterio savybes, polinkius. Apytikriai apie dvidešimtus gyvenimo metus jau būna galutinai susiformavusi individuali žmogaus pasaulėžiūra, kuri ir nulemia jo gyvenimo būdą iki pat gyvenimo pabaigos. Žmonės gyvena ir iš įpročio jau žino, ką jie turi daryti kiekvieną dieną, valandą, minutę. Kadangi jie tai žino, tai būtent tai jie ir daro. Ir kadangi jie tai daro, tai jie ir žino. Uždaras ratas. Ir po 20-30 metų  žmogus vaikšto lyg tas arklys už pavadžio ratu ir kartoja tą patį. Štai tokį gyvenimą, pilną įpročių, pastovių vertinimų ir automatinių poelgių vienas žymiausių dvidešimto amžiaus mistikų Georgijus Gurdžijevas pavadino sapnu , kad žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia iliuzijoje, sapne. Ir reikalingi poelgiai, kad žmogus pabustų iš šio sapno ir turėtų galimybę priimti pasaulį tokį, koks jis yra realybėje“,- aiškina „Visas pasaulis“.

Kai pavargstame nuo „reikia“...

Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad egzistuoja du pasauliai – vienas čia, žemėje, kitas ten – aukštybėse. Toks socialinio ir ypatingo dvasinio gyvenimo dualizmas priveda prie to, kad kasdieniame gyvenime viską „reikia“ daryti ir nėra jokio pasirinkimo. „Reikia“ uždirbinėti pinigus, „reikia“ palaikyti tvarką namuose, „reikia“ gimdyti ir auklėti vaikus, „reikia“ prižiūrėti senstančius tėvus ir t.t. Visas gyvenimas virsta vienu žodžiu „reikia“. Manoma, kad laisvę ir nepriklausomybę suteikia didelių pinigų uždirbimas. Ir kaip tik čia žmogaus laukia spąstai.
Kuo daugiau žmogus stengiasi pinigų ir pinigų uždirbinėjimo pagalba pabėgti nuo žodžio „reikia“, tuo greičiau jis leidžia pinigus ir tuo greičiau jie baigiasi. Vietoje laisvės ir nepriklausomybės džiaugsmo atsiranda tiesioginė priklausomybė nuo pinigų uždirbinėjimo tam, kad būti laimingu ir nepriklausomu. Todėl jokios laisvės nėra ! Ypač ryškiai tai matosi vakarų šalyse. Bet mes sparčiai žengiame vakarų link...
Tam, kad gautų laisvę, žmogus tampa darbo vergu. Be to sparčiai auga nuovargis nuo darbo, šeimos, žmonių, savęs, gyvenimo.
  Daug žmonių praradę gyvenimo prasmę nusigeria, išsiskiria, tampa narkomanais, nusikaltėliais. Kiti ieško pagalbos knygose, įvairiuose mokytojuose, kurie, kaip manoma, išmokys teisingai gyventi, nuves prie dvasingumo, nušvitimo. Manoma, kad po nušvitimo atsiras daugiau pinigų, gyvenimas pasikeis į gerąją pusę. Daugelis šiuolaikinių žmonių tiki tokiais stebuklais...
„Viso Pasaulio“ ir „Žaidimų erdvėmis“ koncepcijos esmė yra ta, kad galima išmokti veikti ir spręsti problemas savarankiškai, aktyviai santykiaujant su socialine realybe, neatskiriant dvasingumo nuo kasdienio gyvenimo. Jėgų gyvenimui galima gauti tik dviem būdais: arba kuriant arba griaunant. Visuomeninio judėjimo „Visas Pasaulis“ tikslas – visaverčio gyvenimo, kurį suteikia keturios erdvės, kūrimas.  

„Sistema „Žaidimai erdvėmis“ – keliautojo erdvėmis instrukcija. ...



All rights reserved © Visas pasaulis 2024