VASAROKIME NEĮPRASTAI
Pavargome nuo įtampos. Pabandykime pailsėti kitaip. Štai kokį neįprastą poilsį siūlo organizacija „Visas pasaulis“.
„Pagrindinis mūsų vasaros stovyklų principas – kuo mažiau civilizacijos. Renkamės nuošalesnes vietas, miškus, paupius. Tai kartu seminarai, poilsis ir pramogos“, – pasakoja asociacijos „Visas pasaulis manyje“ vadovas 34 metų Marius Daugelavičius. Šiais laikais jaučiamas didžiulis atotrūkis nuo gamtos, skuba, ruoša žmonių protuose kuria jovalą ir sąmyšį. Tuomet žmonės serga ir kitokios kančios juos apspinta.
Liūdna, kad dažnas iš mūsų nemoka bendrauti su gamta: triukšmauja, girtauja, šiukšlina. Gamta – šventovė, kur ateini pasisemti jėgų, nurimti, sugrįžti į save. Vasaros stovyklose mokoma medituoti, mylėti save ir aplinką, daug indėniškų motyvų (jėgos ėjimas, bėgimas, ritualai).
Įdomi vardų terapija: stovykloje suteikiamas naujas vardas ir žmogus tarsi atgimsta. Vardo įtaka labai stipri, jis žmogui suteikiamas įsivaizduojant, kokį poveikį jam padarys. Mums vardus suteikė tėvai, o stovyklose juos pasirenkame patys, tokius, kurie mus labiausiai apibūdintų ir atitiktų. Dažniausia pasirenkami indėniški vardai, pvz., Stiprusis elnias, Eiklioji stirna, Lengvasis drugelis. Tai leidžia pabūti šiek tiek kitokiam nei esi minioje, socialinėje aplinkoje.
Kodėl mes pavargstame? Ogi todėl, kad visuomet esame tokie patys: viską darome taip pat, elgiamės taip pat ir po kiek laiko visa tai pabosta. Pagaliau išsenkame. Tad turime nebijoti keistis, tapti kitokie nei kasdienybėje. Tam ir skiriamos šios vasaros stovyklos.
Be įvairiausių apeigų, indėniškų ritualų, mokome dirbti su energijomis, bendrauti su gamta. Kartais žmogus gyvena (vaikšto, valgo, maudosi) visiškoje tamsoje – užrištomis akimis. Taip padedama atsiskleisti užslėptiems resursams, vidiniam matymui.
Maistą gaminame tik ant laužo, indėniškose pirtyse, užsikasame po žeme, nakvojame medžiuose.
Organizacijos „Viso pasaulio“ vasaros stovyklos grindžiamos savęs pažinimu, tobulinimu ir saviraiška. Žodžiu, nenuobodžiaujame...
Pijus Laila |